RosaMed Clinic

Dietetyka dla osób pragnących utrzymać właściwą wagę

Nie tylko samo odchudzanie, ale również utrzymanie prawidłowej wagi bywa często istotnym wyzwaniem, zwłaszcza, jeśli wciąż nie posiadamy wypracowanych na stałe, korzystnych dla organizmu nawyków żywieniowych. Wiele osób po osiągnięciu wymarzonej wagi powraca do starych przyzwyczajeń dietetycznych lub też boryka się z efektem jo-jo, którym często kończy się zbyt gwałtowna dieta odchudzająca.

Konsultacja dietetyka dla osób, które chcą nieprzerwanie cieszyć się smukłą sylwetką to przede wszystkim propozycja dla Pacjentów, którzy niedawno zrzucili nadprogramowe kilogramy i utrzymać efekty swoich wysiłków na stałe. Po fazie diety odchudzającej, niezbędne jest właściwe dopasowanie sposobu żywienia do zmniejszonego zapotrzebowania energetycznego ciała oraz stopniowa redukcja deficytu kalorii, który był niezbędny podczas fazy odchudzania.

Stworzenie odpowiedniej diety utrzymującej prawidłową masę ciała jest istotne także dla osób, których ciało nagle potrzebuje mniej kalorii z innych przyczyn, np. w wyniku zmian w metabolizmie zachodzących wraz z wiekiem oraz w wyniku znaczących modyfikacji trybu życia – np. braku możliwości uprawiania sportu po urazach lub złamaniach.

Porada lekarza dietetyka to też okazja do wypracowania sobie prawidłowych nawyków żywieniowych i nauczenia się jeść nie tylko po to, by zaspokoić głód i zachcianki, ale przede wszystkim w celu dostarczenia swojemu ciału wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Pozwoli to na uniknięcie niedoborów witamin i minerałów, które często wraz z upływającym czasem zamieniają się w uciążliwe choroby.

Utrzymanie prawidłowej masy ciała wcale nie musi oznaczać wyrzeczeń i monotonii. Dietetyk, przy komponowaniu odpowiedniego sposobu odżywiania weźmie pod uwagę nie tylko potrzeby Twojego organizmu, ale też preferencje smakowe, co zaowocuje pyszną i skuteczną dietą, która pozwoli Ci nieprzerwanie cieszyć się wymarzoną figurą.