RosaMed Clinic

Dietetyka dla osób otyłych i z nadwagą

Otyłość i nadwaga to schorzenia powodowane najczęściej przez niezdrowe odżywianie i spożywanie nadmiernej ilości kalorii. Brak silnej woli, a także utrwalone niezdrowe przyzwyczajenia sprawiają, że pomoc dietetyka jest w tych wypadkach wręcz nieoceniona.

O ile lekka nadwaga to przede wszystkim jedynie defekt estetyczny, to stan w którym BMI przekracza 30 kwalifikuje się jako otyłość, czyli chorobę poważnie zagrażającą zdrowiu najważniejszych organów i układów. Ponadto otyłość często przyczynia się do znaczącego skrócenia życia, w międzyczasie znacząco obniżając jego komfort oraz samopoczucie Pacjenta.

Odchudzanie to wyzwanie, z którym najlepiej zmierzyć się mając profesjonalne wsparcie lekarza dietetyka. Specjalista pozwoli nam na ominięcie wielu pułapek czyhających na drodze do wymarzonej wagi oraz pomoże uniknąć niedoborów składników odżywczych i efektu jo-jo, którymi często kończą się samodzielne próby walki z nadprogramowymi kilogramami. Z pomocy dietetyka warto skorzystać niezależnie od tego, ile kilogramów pragniemy stracić.

Nawet wtedy, gdy twoja waga wyświetla trzycyfrową liczbę, dzięki pomocy dietetyka jesteś w stanie uniknąć drastycznych rozwiązań operacyjnych i szybko osiągnąć wymarzoną figurę za pomocą spersonalizowanego i dopasowanego do twoich potrzeb sposobu odżywiania oraz bardziej aktywnego stylu życia. Nasz dietetyk z przyjemnością potowarzyszy ci w drodze do sukcesu, zapewniając ci profesjonalne wsparcie i pomoc na każdym kroku.