RosaMed Clinic

Dieta oczyszczająca organizm

Szybkie tempo życia, stres i niezdrowa, przetworzona żywność to często codzienność wielu z nas. Pozbawiony odpowiedniej uwagi i troski organizm staje się obciążony toksynami i zakwasza się, co początkowo prowadzi do obniżenia poziomu energii i gorszego samopoczucia, by następnie przerodzić się często w poważniejsze schorzenia i choroby.

Sztuczne chemiczne dodatki do żywności, pestycydy i metale ciężkie zalegają w ciele, stopniowo pogarszając nasz stan zdrowia. Na szczęście, przeprowadzona pod okiem specjalisty dieta oczyszczająca jest w stanie przywrócić witalność i doskonałe samopoczucie.

Usunięcie toksyn z ciała za pomocą wartościowych pokarmów i unikania niezdrowych posiłków to także doskonała recepta na piękną skórę. Lepiej odżywiona skóra promienieje naturalnym blaskiem – to efekt, którego nie zapewni żaden krem.

Dieta oczyszczająca organizm z toksyn pozwala także na zapobieganie wielu chorobom cywilizacyjnym oraz istotnie wzmacnia system immunologiczny, który pozbawiony niepotrzebnych obciążeń jest w stanie zwalczyć ewentualne początki różnych schorzeń.

Kolejną nieocenioną korzyścią jest także poprawa pracy układu limfatycznego oraz usunięcie nadmiaru wody z organizmu. Pozwala to pozbyć się nieestetycznej opuchlizny i obrzęków.

Uwolnienie organizmu z toksyn pozwala także na przyspieszenie wysiłków związanych z odchudzaniem – nieobciążona szkodliwymi substancjami wątroba jest w stanie w końcu zająć się pozbywaniem się nadprogramowych kilogramów. Dieta oczyszczająca ma nieoceniony wpływ także na inne organy wewnętrzne, których zakłócona toksynami praca często obniża nasz komfort życia lub nie pozwala skutecznie schudnąć.

Dieta oczyszczająca polecana jest wszystkim osobom – nawet tym, które na co dzień odżywiają się zdrowo, ponieważ układ trawienny potrzebuje od czasu do czasu przerwy by móc się zregenerować i prawidłowo funkcjonować przez długie lata.

Samodzielne oczyszczanie organizmu z toksyn to niełatwe przedsięwzięcie, które często kończy się gwałtownymi skutkami ubocznymi, które zniechęcają do kontynuowania kuracji oraz mogą szkodzić zdrowiu. Dieta oczyszczająca przeprowadzona pod opieką lekarza dietetyka pozwoli ci na bezpieczne i sprawne pozbycie się toksyn i skorzystanie z wszystkich z tym związanych zalet.