RosaMed Clinic

Autorski program dietetyczno-leczniczy „Zaufaj Sobie Zaufaj Naturze”

′′Pozwól żeby twoje jedzenie stało się twoim lekarstwem.′′ -Hipokrates

Hipokrates jednym zdaniem w doskonały sposób podsumował to, co dla naszego zdrowia jest najważniejsze. Powinnyśmy wziąć sobie do serca jego słowa i natychmiast wdrożyć je w życie, zanim nas, lub naszych bliskich spotka zagrażająca życiu choroba lub organizm dramatycznie obniży swój poziom wydajności.

Otaczający nas świat jest pełen wielu pokus takich, jak fast-foody, papierosy, słodycze oraz alkohol spożywany w dużych ilościach. Niestety, także i w tak zwanym zwykłym jedzeniu nie brakuje rakotwórczych substancji. Są to przede wszystkim pestycydy, chemia i antybiotyki stosowane w uprawach i hodowli warzyw i owoców, a także w hodowli zwierząt. To zjawisko przyjęło już rozmiary globalnej plagi. Światowym problemem jest wszechobecność toksycznych substancji chemicznych, obecnych zarówno w naszym pożywieniu, jak i w środowisku naturalnym. Nasze organizmy już we wczesnym wieku stają się mniej wydajne i zmęczone, coraz częściej cierpimy na cukrzycę, nadwagę i nowotwory.

Od wielu lat interesuję się wpływem stylu życia oraz psychiki na zdrowie człowieka. Jestem także absolwentką „Programu Transformacji Życia” w Hippocrates Health Institute (Floryda, USA). Instytut od wielu lat przyjmuje i pomaga osobom zarówno chorym (od chorób nowotworowych, po choroby cywilizacyjne i autoimmunologiczne), jak i zdrowym, które poszukują drogi do zdrowego życia i skutecznej profilaktyki wielu chorób.

Dlatego też stworzyłam autorski program „Zaufaj Sobie zaufaj Naturze” który jest zwieńczeniem wieloletniego doświadczenia, a zadaniem programu jest wsparcie osób zmagających się z:

  • nadwagą
  • apatią
  • depresją
  • trudnym czasem w trakcie leczenia nowotworów
  • przewlekłym zmęczeniem
  • wypaleniem zawodowym
  • oraz innymi chorobami cywilizacyjnymi

Elementem programu jest także współpraca ze sportowcami i osobami aktywnymi w celu osiągania lepszych wyników w realizacji swoich pasji oraz wsparcie mentalne i dietetyczne osób na wysokich stanowiskach mających olbrzymie obciążenia związane z odpowiedzialnością zawodową.

Osoby uczestniczące w programie uczą się nie tylko odpowiedniego, zdrowego odżywiania, ale również wpływu wartości duchowych oraz ruchu fizycznego na zdrowe, wolne od chorób życie. Jedną z najważniejszych części programu jest profilaktyka przeciw nowotworom. Uczestnicy nabywają ponadto umiejętności w dobieraniu suplementów oraz hodowli kiełków i trawy pszenicznej.

Metoda polega przede wszystkim na diecie opartej na 12 rodzajach kiełków, piciu soków z kiełków oraz jedzeniu tylko wybranych warzyw. Oczywiście wszystkie składniki diety muszą być ekologiczne lub organiczne. Sama poddałam się tej terapii jednocześnie uczestnicząc w wielu szkoleniach i wykładach podczas 3-tygodniowego pobytu we wspomnianym Instytucie Hipokratesa. Efekty były spektakularne. Ogromny napływ energii, spokojny sen, poprawa wielu parametrów wyników badań krwi oraz pozbycie się choroby Leśniowskiego-Crohna, a przede wszystkim pozbycie się stanów depresyjnych. Odzyskałam radość życia i równowagę psycho-fizyczną, do której obecnie wskazuję drogę moim Pacjentom.

„Tylko natura tak pięknie nas potrafi wspierać w dążeniu do harmonii między umysłem a ciałem”

Edyta Wojciechowska-Malke

Life&Balance Coach

Dietetyk, Naturopata