RosaMed Clinic

AKUPUNKTURA - SKUTECZNY SPOSÓB NA WZMOCNIENIE FUNKCJI ORGANIZMU

AKUPUNKTURA - SKUTECZNY SPOSÓB NA WZMOCNIENIE FUNKCJI ORGANIZMU

Akupunktura to uznana przez Światową Organizację Zdrowia metoda leczenia, która przynosi znakomite efekty w leczeniu wielu schorzeń. Terapia powoduje wprowadzenie organizmu w stan równowagi energetycznej, dzięki czemu jest on w stanie rozpocząć proces samoleczenia. Nakłuwanie punktów akupunkturowych na skórze pozwala także na wzmocnienie ukrwienia konkretnych narządów, co umożliwia dostarczenie im właściwej ilości substancji odżywczych.

Terapia akupunkturą umożliwia leczenie wielu schorzeń układu nerwowego - bólów głowy, migren, porażeń i niedowładów po udarach i wielu innych problemów. Jeśli borykamy się z alergiami, astmą, zapaleniem zatok lub innymi chorobami układu oddechowego to także możemy liczyć na poprawę po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Wiele osób zmaga się ze schorzeniami układu trawiennego - zła dieta i stres to prawdziwi pogromcy prawidłowej pracy żołądka, jelit i wątroby. Akupunktura jest w stanie pomóc w przypadkach choroby wrzodowej, zespołu drażliwego jelita, biegunek, zaparć oraz innych schorzeń.

Akupunktura to także propozycja dla osób pragnących poprawić funkcje serca i całego układu krążenia. Nieprawidłowa praca serca może powodować między innymi bezsenność, depresję, palpitacje i nerwicę. Dzięki terapii z wykorzystaniem igieł możemy leczyć te schorzenia, a także walczyć z nadciśnieniem i niedociśnieniem tętniczym oraz chorobą Raynauda.

Po serii zabiegów usprawnia się również funkcjonowanie największego ludzkiego narządu, czyli skóry. Akupunktura pozwala skutecznie zwalczać wiele problemów skórnych, takich jak atopowe zapalenie skóry, łysienie, trądzik, egzema, łuszczyca oraz nadmierna potliwość.

Akupunktura wspomaga także prawidłowy metabolizm, obniża stres i reguluje łaknienie, co czyni ją doskonałym wsparciem dla osób walczących z niechcianymi kilogramami.

Dzięki tej metodzie możemy także leczyć niektóre schorzenia oczu i uszu, takie jak zaćma, osłabienie ostrości wzroku, szumy i piski w uszach oraz zawroty głowy.

Akupunktura znajduje też zastosowanie w przypadku różnego rodzaju zaburzeń seksualnych oraz trudności z zajściem w ciążę.

Dzięki mnogości punktów akupunkturowych doświadczony terapeuta jest w stanie podczas jednego zabiegu skutecznie leczyć kilka schorzeń. Dzięki temu możemy polepszyć funkcjonowanie wielu organów i układów, co czyni akupunkturę kompleksową terapią pozytywnie oddziaływującą na cały organizm człowieka.

Poza wspomnianymi problemami zdrowotnymi, akupunktura jest skuteczna w leczeniu wielu innych schorzeń. Dlatego też zalecamy konsultację z naszym specjalistą, który wyjaśni, jakich efektów możemy oczekiwać w leczeniu danej choroby.

 

Nie wiesz w czym akupunktura mogłaby pomóc Tobie? Nie szkodzi. Spotkaj się z naszym specjalistą, który po konsultacji z Tobą doradzi i podpowie co może dać Ci ta metoda.