RosaMed Clinic

Mezoterapia Alidya

Cellulit i zbędne kilogramy to problemy wielu kobiet. Sama dieta i ćwiczenia często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Na szczęście, z pomocą przychodzi mezoterapia wyszczuplająco-antycellulitowa. Jako jeden z najbardziej skutecznych zabiegów medycyny estetycznej, mezoterapia problematycznych stref ciała takich jak m.in. uda, brzuch, pośladki i ramiona pozwala na usunięcie lub znaczną redukcję cellulitu oraz modelowanie sylwetki.

Mezoterapia ciała polega na ostrzykiwaniu skóry koktajlem odpowiednio dobranych substancji aktywnych, które wspomagają rozpad komórek tłuszczowych oraz poprawiają mikrokrążenie krwi i limfy. W wyniku dziesiątek iniekcji skóra zostaje pobudzona do wytwarzania nowego kolagenu i elastyny, co pozytywnie wpływa na jej jędrność i strukturę. Otrzymujemy także efekt poprawienia kolorytu i wygładzenia skóry poprzez przyspieszenie procesów naturalnej odnowy.

Mezoterapia wyszczuplająco-antycellulitowa pomaga pozbyć się cellulitu i nadmiaru tłuszczu z całego ciała. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, więc dyskomfort jest praktycznie niewyczuwalny.

Po serii zabiegów budowa tkanki tłuszczowej wyrównuje się przez co cellulit znika, a w przypadku Pacjentek z dużą skalą tego problemu – zostaje wyraźnie zredukowany. Preparaty stosowane w naszej klinice do mezoterapii wyszczuplającej pozwalają również na przyspieszenie naturalnego metabolizmu, co umożliwia spełnienie marzeń o smuklejszej sylwetce.

Wskazania

  • Cellulit
  • Utrata jędrności i gęstości skóry ciała
  • Miejscowy nadmiar tłuszczu

Efekty

Pełne efekty pojawiają się po serii kilku zabiegów. Dokładna ich liczba zależy od skali problemu i oczekiwań.

Przebieg zabiegu

Mezoterapię wyszczuplająco-antycellulitową przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że podczas zabiegu wyczuwalny może być jedynie lekki dyskomfort. Po zadziałaniu znieczulenia lekarz ostrzykuje skórę odpowiednio dobranymi profesjonalnymi preparatami. Czas trwania zabiegu zależy od obszaru ciała.

Możliwe działania niepożądane

Może pojawić się pewna bolesność w miejscach iniekcji oraz ślady po nakłuciach. Niekiedy pojawiają się zaczerwienienie, zasinienia i krwiaki. Objawy te ustępują jednak samoistnie.

Przeciwwskazania

  • Alergia na składniki preparatu
  • Niewyrównana cukrzyca
  • Ciąża i okres karmienia
  • Skóra źle tolerująca iniekcje (wyjątkowo płytko unaczyniona lub z podatnością do powstawania bliznowców),
  • Stany zapalne skóry
  • Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
  • Choroba nowotworowa