RosaMed Clinic

Leczenie trądziku młodzieńczego

Trądzik młodzieńczy dotyka wiele osób poniżej 25 roku życia. Pojawia się w okresie dojrzewania i jest powodowany zmianami hormonalnymi, lecz często utrzymuje także po zakończeniu pokwitania. Objawia się nadmiernym łojotokiem i rogowaceniem naskórka prowadzącym do powstawania zaskórników, krost i grudek, a niekiedy także cyst ropnych. Nieleczony pozostawia po sobie nieestetyczne czerwone przebarwienia oraz blizny.

Przyczyny trądziku młodzieńczego

Zmiany hormonalne to główny powód trądziku u młodych osób, lecz należy zwrócić uwagę także na inne czynniki zaostrzające chorobę. Należą do nich przede wszystkim stres i niewłaściwa dieta obfitująca w słodycze, pikantne potrawy, alkohol i kawę.

Leczenie trądziku młodzieńczego w RosaMed Clinic

W leczeniu trądziku u osób młodych zwykle najlepsze efekty przynosi połączenie terapii farmakologicznej z odpowiednio dobraną dietą i zabiegami. Szczególnie efektywne okazują się tu zabiegi laserem frakcyjnym CO2, peelingi chemiczne oraz radiofrekwencja mikroigłowa i mikrodermabrazja z laserem biostymulacyjnym.

Nie wszystkie z tych zabiegów można stosować w przypadku aktywnego trądziku ropnego – mikrodermabrazja i radiofrekwencja mikroigłowa doskonale sprawdzą się jednak w usuwaniu nieestetycznych blizn i śladów potrądzikowych. Pacjentów cierpiących na trądzik młodzieńczy zapraszamy na konsultację z dermatologiem, który dobierze optymalną metodę leczenia.