RosaMed Clinic

Masaż próżniowy – sposób na modelowanie sylwetki

Jest to rodzaj masażu wykorzystujący technologie podciśnienia, w czego efekcie powstaje próżnia. Skóra poddana takiemu masażowi jest zasysana co pozwala na dotarcie do głębiej położnych warstw skóry.

Tego rodzaju masaż należy to techniki nieinwazyjnej i bezbolesnej. Efekty widoczne są właściwie zaraz po zabiegu. Natomiast niezwykle ważne jest wykonanie serii zabiegowej, picie dużych ilości wody oraz uprawianie sportów i stosowanie zbilansowanej diety w celu uzyskania jak najlepszych efektów.

Rodzaje masażu:

Masaż próżniowy można wykonać w dwojaki sposób. Albo za pomocą specjalnego urządzenia lub za pomocą baniek chińskich. Obie metody działają w ten sam sposób doprowadzają do zassania skóry albo za pomocą urządzenia wyposażonego w odpowiednią głowicę lub elastycznej bańki umożliwiającej chwytanie skóry i jej zasysanie.

Zastosowanie masaży próżniowego:

Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod w redukcji cellulitu, rozbijaniu tkanki tłuszczowej czy usuwania nadmiaru wody z organizmu.

Regularne masaże sprawiają, że skóra staje się wyraźnie gładsza, poprawia się ukrwienie skóry a co za tym idzie jej lepsze odżywienie i dotlenienie. Dochodzi do pobudzania do pracy limfy, zwiększającej elastyczność tkanki łącznej. Pobudzenie włókien kolagenowych, co powoduje zwiększenie jej napięcia i elastyczności. Jest to doskonała metoda modelowania i wyszczuplania sylwetki oraz usuwania szkodliwych produktów przemiany materii a więc jej oczyszczania z toksyn.

Przeciwwskazania :

  • Problemy krążeniowe, duża ilość widocznych naczynek
  • Przepuklina
  • Występowanie tłuszczaków
  • Ciąża
  • Nowotwory
  • Miesiączka