RosaMed Clinic

Małoinwazyjne metody złuszczania naskórka

Jesień to okres gdy możemy zadbać o skórę w sposób specjalny bez narażania jej na przebarwienia oraz słoneczne uszkodzenia skóry. Jesień to idealny czas na odświeżenie skóry po letnim przesuszeniu opalaniem, dogłębne nawilżenie i złuszczenie naskórka.

Jednym z podstawowych zabiegów złuszczających rekomendowanych jesienią są zabiegi na bazie kwasów. To zabiegi, w których do złuszczenia naskórka wykorzystuje się kwasy owocowe AHA, BHA czy pochodną witaminy A – retinol. Zabiegi z użyciem kwasów działają za równo na powierzchowne warstwy naskórka jak i na te położone głębiej. Głębokość działania jest uzależniona od stężenia kwasu. Działanie peelingów kwasowych opiera się na wnikaniu drobnych cząsteczek kwasu przez naskórek a co za tym idzie do niszczenia wiązań między zrogowaciałymi komórkami oraz stymulacji odnowy komórkowej.

Innym zabiegiem polecanym w okresie jesiennym jest mikrodermabrazja. To zabieg polegający na złuszczaniu mechanicznym naskórka głowicą pokrytą kryształkami złota lub tlenkiem glinu – korundem. Jest to zabieg o szerokim działaniu gdyż oprócz peelingu skóry powoduje usunięcie zaskórników czy spłycenie blizn potrądzikowych.

Kolejnym zabiegiem złuszczającym skórę jest peeling kawitacyjny. Zabieg polegający na złuszczaniu fizycznym skóry – ultradźwiękami. Zabieg jest bezpieczny i polecany osobom ze skórą przetłuszczającą się, zaskórnikową ale również przesuszoną.