RosaMed Clinic

makijaz-permanetny-rosamed-clinic

Makijaż permanentny – jak być piękną i oszczędzić czas na codzienny makeup?

Niektóre z nas nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez pełnego makijażu. Inne wolą delikatny, naturalny make-up. Nie ma jednak wątpliwości, że każda z nas lubi czuć się piękna. Niekiedy nawet subtelna kreska na powiece, podkreślone rzęsy czy zarumienione wargi, potrafią wyłonić atuty naszej urody.

Nie zawsze jednak mamy dość czasu i ochoty na wykonywanie makijażu – nawet tego najbardziej delikatnego. Jak więc połączyć przyjemne z pożytecznym i zaoszczędzić czas jednocześnie zachowując podkreślone walory naszej twarzy?

Trwały makijaż – bądź piękna na co dzień

Idealnym rozwiązaniem będzie makijaż permanentny. Naturalnie nie oznacza to, że musimy wybrać jeden kolor, który będzie obecny na naszych powiekach na zawsze lub że nasza twarz będzie trwale pokryta pełnym make-up’em.

Makijaż permanentny polega na podkreśleniu niektórych podstawowych obszarów twarzy, których pigmentacja pozwoli na osiągnięcie subtelnego makijażu na co dzień i podkreślenie makijażu, który wykonujemy samodzielnie – np. make-up wieczorowy.

Makijaż permanentny dzielimy na 3 różne obszary: pigmentację brwi, pigmentację ust i pigmentację oczu.

Pigmentacja brwi

Niektóre z nas zostały obdarzone bujnymi, gęstymi, acz bardzo jasnymi brwiami. Inne zaś posiadają rzadkie i słabo widoczne pasma. Jeszcze inne straciły brwi niemal całkowicie w przebiegu chorób lub w wyniku nieprawidłowej regulacji. Na te i inne problemy z linią brwi przychodzi z pomocą pigmentacja brwi.

Metoda ta pozwala na nadanie estetycznego kształtu i odpowiednio dobranego koloru linii brwiowej oraz zachowanie się jej przez długi czas. Choć zabieg ma w nazwie permanentny, to raz na jakiś czas trzeba go powtórzyć dla zachowania głębi koloru i równości linii. Jednak jego trwałość jest wystarczająco długa, byś miała szanse przyzwyczaić się, że na nowo posiadasz piękne, równe i wyraziste brwi.

Pigmentacja oczu

Pigmentacja oczu polega zwykle na utworzeniu konturu na dolnej lub górnej powiece. Taki zabieg pozwala nie tylko oszczędzić czas na codzienny make-up, jeśli jego stałym elementem jest właśnie używanie konturówki, ale także podkreśla i uwydatnia spojrzenie.

Jeśli dodatkowo skorzystasz z przedłużania rzęs, lub jeszcze bardziej efektywnego liftingu rzęs z botoxem, na długo możesz zapomnieć o konieczności wykonywania makijażu oczu.

Pigmentacja ust

Makijaż permanentny ust polega zwykle na uwydatnieniu ich konturu. Daje to efekt wypełnienia i powiększenia warg. Sprawia, że są one wyraźnie oddzielone od reszty twarzy, ale odpowiednio dobrany odcień czyni ten efekt jednocześnie estetycznym. Odrobina błyszczyka lub pomadki i makijaż ust możesz uznać za kompletny.