RosaMed Clinic

korekcja-nosa-kwasem-hialuronowym-rosamed-clinic

Korekcja nosa bez skalpela – czyli walory kwasu hialuronowego

Wiele osób przywiązuje dużą wagę do niektórych niedoskonałości własnego ciała. W tym także do kształtu nosa. Do niedawna korekcję nosa wykonywano chirurgicznie, przy pomocy skalpela i innych lekarskich pomocy. Dziś możemy wykonać kilkudziesięciominutowy zabieg, którego efekt utrzyma się długo, a samo jego wykonanie będzie zupełnie nieinwazyjne.

Niechirurgiczna korekta kształtu nosa – czyli modelowanie kwasem hialuronowym

Jedną z substancji obecnych w medycynie estetycznej, pozwalającej na modelowanie kształtu nosa, jest kwas hialuronowy. O jego niesamowitych właściwościach możesz przeczytać w jednym z naszych wpisów – „Działanie kwasu hialuronowego – na czym polega sekret odmładzania?”. Ta wyjątkowa substancja nie ma jednak wyłącznie zastosowania odmładzającego.

W medycynie estetycznej stosuje się różne rodzaje kwasu hialuronowego. W zależności od wykonywanego zabiegu będą się one różniły konsystencją i stężeniem. W przypadku modelowania nosa kwasem hialuronowym, związek ten będzie znacznie bardziej gęsty i przybierze postać żelu inaczej, niż np. w przypadku mezoterapii.

Niechirurgiczna korekcja nosa, tzw. wolumetria, polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w odpowiednie miejsca. Powoduje to stopniowe wypełnienie ich i możliwość wymodelowania.

W odróżnieniu od korekty chirurgicznej, ta wykonana bez użycia skalpela nie podlega długotrwałej rekonwalescencji, a z efektu możemy cieszyć się niemal natychmiast. Zabieg nie wymaga też stosowania znieczulenia ogólnego. Wystarczy miejscowe znieczulenie przy użyciu kremów lub chłodzenia. Kwas hialuronowy, ponieważ naturalnie występuje w naszym organizmie, jest bezpieczny dla zdrowia i prawie nigdy nie powoduje reakcji alergicznych.

Po wolumetrii w miejscu modelowania może pojawić się zasinienie, które zniknie po kilku dniach. Efekt zabiegu utrzymuje się przez ok. 12 – 18 miesięcy.

Kto może skorzystać z zabiegu modelowania nosa kwasem hialuronowym?

Przed zabiegiem niezbędna jest wcześniejsza konsultacja ze specjalistą, który go wykona. Podczas takiej wizyty szczegółowo omawiane są oczekiwania pacjenta oraz określane są możliwości i efekt końcowy. Niekiedy konieczne będzie rozłożenie zabiegów na kilka serii, aby udało się zniwelować intensywne niedoskonałości. Może się też zdarzyć, że deformacja będzie zbyt silna, aby wystarczyło niechirurgiczne modelowanie. Wówczas lekarz podpowie Ci inne, odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie.

Zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym skierowany jest przede wszystkim do osób, które:

  • Mają niesymetryczny kształt nosa
  • Mają garb na nosie
  • Mają nierówności grzbietu nosa
  • Mają mocną wklęsłość nosa
  • Mają ubytki lub krzywizny w kształcie nosa

Jeśli masz pytania dotyczące zabiegu, skontaktuj się z nami, a my chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości.