RosaMed Clinic

Kofeina – wpływ na stan skóry i włosów

Kofeina to składnik, który przede wszystkim kojarzony jest z kawą czy innymi napojami energetyzującymi. Jednak jest to ekstrakt, który znalazł szerokie zastosowanie w branży kosmetycznej dzięki jego niezwykłych właściwościach wpływających na poprawę stanu skóry.

Kofeina to naturalny ekstrakt pochodzący z kawy, herbaty czy guarany. Jest to składnik stosowany w kosmetyce do produktów antycellulitowych, przeciwstarzeniowych, ujędrniających, wygładzających, stymulujących porost włosów i poprawy ich kondycji.

Wykorzystanie w kosmetykach:

Kofeina w kosmetykach wykorzystywana jest w kosmetykach takich jak kremy, balsamy, peelingi stosowanych przede wszystkim w kosmetykach antycellulitowych, wyszczuplających, ujędrniających i wygładzających. Kofeina to składnik, który wstrzymuje proces przyrostu komórek tłuszczowych, pobudzając rozpad tłuszczu. Dodatkowo bierze udział w aktywacji procesu krążenia krwi oraz pozwala pozbyć się nadmiaru wody w organizmu. Dzięki temu zapobiega tworzeniu się cellulitu oraz ujędrnia i napina skórę.

Kofeina stosowana w kosmetykach do twarzy, dzięki zdolności do stymulowania krążenia powoduje lepsze dotlenienie skóry, dzięki czemu jest ona wyrównana a obrzęki i cienie pod oczami się rozjaśniają. Kofeina działa antyrodnikowo, w związku z czym wykazuje działanie przeciwstarzeniowe. Dodatkowo ma właściwości antybakteryjne i antyzapalne, dzięki czemu doskonale radzi sobie z leczeniem niedoskonałości skóry.

Kofeina stosowana w kosmetykach do włosów zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu, pobudza cebulki włosowe przez co doprowadza do wzrostu nowych włosów. Oprócz tego poprawia strukturę skóry i zapewnia im gładki i świeży wygląd.

 

 

 

Fot. https://cdn.medme.pl/zdjecie/6649,840,560,1/Kofeina.jpg