RosaMed Clinic

Karboksyetrapia w redukcji cellulitu

Co to jest?

Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu dwutlenku węgla w poszczególne partie ciała. Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego pistoletu podłączonego do butli z medycznym CO2. Gaz wprowadzony w skórę powoduje zwiększanie przepływu krwi, składników odżywczych i tlenu do objętego terapią obszaru. Zabieg poprawia mikrokrążenie oraz przepływ chłonki a więc bierze udział w stymulacji odnowy komórek i redukcji obrzęków. Dodatkowo w wyniku podania CO2 skóra jest pobudzana do wytwarzania nowego kolagenu co powoduję jej pogrubienie i wyraźne efekty odmłodzenia

Karboksyterapia a cellulit

Zabieg jest z jedną z najskuteczniejszych metod redukcji cellulitu. Działa on bowiem zarówno na nierówności na skórze w wyniku nagromadzonej tkanki tłuszczowej ale również na obrzęki, będące skutkiem zatrzymania się wody w organizmie jak również utrata jędrności skóry. Badania kliniczne udowodniły redukcję cellulitu zabiegiem karboksyterapii aż w 89%.

karbo-dzialanie

Fot.:https://uroda.in/wp-content/uploads/2015/08/karbo-dzialanie.jpg

Jak działa?

Podawane podskórnie lub śródskórnie dwutlenku węgla doprowadza do uszkodzenia komórek tłuszczowych czego efektem jest ich rozpad. Rozluźniają się struktury zwłóknień cellulitowych, dochodzi do poprawy przepływ krwi i limfy. Efektem tego jest znaczna poprawa dotlenienia tkanek. Dodatkowo komórki tłuszczowe są niezwykle wrażliwe na CO2, powoduje to szybkie rozpuszczanie się komórek tłuszczowych a zwiększone ukrwienie pozwala na szybsze usuwanie go z organizmu.

 

 

Fot.: https://triclinium.pl/wp-content/uploads/2019/03/karboksyterapia.jpg