RosaMed Clinic

Jesienne top zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Jesień to idealny moment na to aby poprawić kondycję i wygląd skóry.

Ta pora roku charakteryzuje się niewielkim nasłonecznieniem, dzięki czemu można zdecydować się na  intensywniejsze zabiegi bez narażenia na przebarwienia posłoneczne czy rekonwalescencję opartą na unikaniu ekspozycji na słońce.

To również doskonały moment na regeneracje skóry po wakacjach, jej nawilżenie, odżywienie, złuszczenie i pozbycie się przebarwień po opalaniu.

Na jakie zabiegi warto się zdecydować jesienią?

Top 3:

  • Peelingi chemiczne.

Okres od października to idealny czas na rozpoczęcie złuszczania skóry kwasami. Dzięki niewielkiemu nasłonecznienie możemy bez obaw zdecydować się na intensywne złuszczanie chemiczne. Oprócz oczyszczenia skóry z martwych komórek, zaskórników czy dużej ilości sebum, takie zabiegi doskonale wspomagają walkę ze zmianami trądzikowymi, przebarwieniami czy zmarszczkami oraz doskonale regenerują i wygładzają skórę.

  • Mikrodermabrazja.

Jest to zabieg intensywnego złuszczania mechanicznego. Podczas zabiegu dochodzi do oczyszczenia skory z zaskórników, nadmiernej ilości sebum. Dodatkowo zabieg doskonale zwęża pory, wspomaga walkę z trądzikiem ( brak aktywnych zmian trądzikowych), pobudza skórę do regeneracji, wygładza, zmniejsza widoczność zmarszczek i blizn.

  • Mezoterapia igłowa.

Po wakacyjnych wojażach nasza skóra często jest nadmiernie przesuszona, szorstka, uwidaczniają się zmarszczki i przebarwienia. To doskonały czas na odżywienie i regeneracja skóry od wewnątrz. Ten rodzaj mezoterapii pozwoli na głębsze wprowadzenie składników z preparatów oraz poprzez nakłucia pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny.