RosaMed Clinic

Jak ochronić skórę przed mrozem cz.II

Sposoby na ochronę skóry przed mrozem:

  • Unikanie preparatów wysuszających

Najlepiej w okresie zimowym stosować kosmetyki na bazie olejków, czy mleczka, emolienty. Kosmetyki, które dodatkowo nie będą wysuszać skóry.

  • Używanie kremów dostosowanych do typu cery oraz do pory roku

Zwłaszcza w okresie zimowym należy szczególną uwagę zwrócić na dobór kosmetyków do pielęgnacji skóry. Należy stosować preparaty o bogatym składzie zawierającym duże ilości lipidów – zapewniających naturalną ochronę skóry poprzez tworzenie warstwy izolacyjnej od mrozu. Dla cery suchej szczególnie polecane są kremy tłuste i półtłuste. Dla wrażliwej te wzmacniające naczynka i zapobiegające podrażnieniom oraz łagodzące. Dla tłustej – nawilżające i normalizujące

  • Ochrona okolicy oczu, ust, małżowiny usznej, skóry głowy

Skóra w okolicy oka jest szczególnie narażona na negatywne działanie chłodu. Jest to obszar pozbawiony naturalnej lipidowej bariery ochronnej w związku z czym wymagający szczególnego traktowania i dodatkowego nawilżania.

Pod wpływem zimnego powietrza może dochodzić do pierzchnięcia i pękania ust. Ten okres w roku to szczególny czas kiedy należy się zaopatrzyć w pomadki ochronne.

Równie ważna jest ochrona uszu. Jest to część ciała, która zimą szczególnie jest narażona na odmrożenia. W związku z tym nie należy zapominać aby również tę część ciała smarować tłustymi, zabezpieczającymi kremami.

Niezwykle ważna jest również ochrona głowy. Tak jak latem nie powinniśmy zapomnieć o nakryciu głowy. Zimno powoduje obkurczanie naczyń krwionośnych co powoduje słabsze odżywienie cebulek włosów przez co stają się one słabsze i wypadają.

  • Ochrona dłoni

Ręce zimą narażone są na negatywny wpływ zimnego powietrza. Wymagają one w tym czasie szczególne pielęgnacji i ochrony. Należy pamiętać aby zakładać rękawiczki za każdym razem gdy wychodzimy na mróz. Dodatkowo niezwykle ważne jest stosowanie kremów ochronnych przed opuszczeniem domu oraz stosowanie ich po każdym umyciu rąk.

  • Ochrona przed słońcem

Nie należy zapominać również, że zimą tak samo jak w inne pory roku jesteśmy narażeni na ekspozycje na słońce. Dodatkowo śnieg powoduje, że promieniowani UV zwiększa jego niekorzystny wpływ na skórę. Dlatego wybierając się na zewnątrz nie zapominajmy o kremach z filtrem a zwłaszcza jeśli wybieramy się na urlop w góry, czy wypad na narty.

 

Fot. https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/sliczna-dziewczyna-z-platkami-sniegu-ma-dobrego-czas_6023076.htm#page=6&query=mr%C3%B3z&position=5