RosaMed Clinic

Gabinetowe sposoby na cellulit

Definicja cellulitu:

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które przerośnięte tworzą zbite grudki. Pojawia się najczęściej w wieku dojrzewania, potrafi nasilać w ciąży, okresie menopauzy i podczas zaburzeń hormonalnych. Rezultatem tego jest pofałdowana skóra o nierównej powierzchni występująca głownie w okolicy ud, kolan i pośladków. Na tych partiach ciała widoczne są nieestetyczne grudki, które przy uciskaniu mogą być bolesne.

Walka z cellulitem jest niezwykle żmudna i wymaga ogromnej cierpliwości. Kiedy domowe metody takie jak peelingi, masaże, kremy a nawet zmiana diety i ćwiczeń nie pozwalają na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów z pomocą wychodzą gabinety kosmetyczne i oferty antycellulitowe.

Gabinetowe sposoby na cellulit:

  • Endermologia/ Icoone : są to zabiegi wykorzystujące masaż próżniowy. Polegają na masażu skóry specjalnymi głowicami wyposażonymi w wałki, które zasysają skórę pod ciśnieniem. Podczas zabiegu dochodzi do poprawy krążenia oraz rozbicia komórek tłuszczowych tworzących skórkę pomarańczową. Wymagane jest wykonanie ok. 10-15 zabiegów.
  • Mezoterapia igłowa - zabieg polegający na wstrzyknięciu pod skórę odpowiednich składników min. rutyny, kofeiny, karnityny, fosfatydyloholiny które powodują przyspieszenie mikrokrążenia oraz przyspieszają spalanie się tkanki tłuszczowej. Takie zabiegi są szczególnie wskazane u osób w zaawansowanym stopniu cellulitu, u których inne zabiegi okazały się bezskuteczne. wymagane jest wykonanie ok 4-8 zabiegów.
  • Drenaż limfatyczny - zabieg manualny lub aparaturowy, zabieg powoduje usprawnienie przepływu krwi oraz limfy, redukcji obrzęków i usunięciu nadmiaru wody z organizmu. wskazane jest wykonanie ok 10-20 zabiegów.
  • Masaż bańka chińską - masaż za pomocą specjalnych baniek wykorzystujące masaż próżniowy, pozwala na poprawę krążenia krwi i limfy, poprawie metabolizmu, usuwaniu toksyn oraz rozbijaniu komórek tłuszczowych. zaleca się wykonanie 10-20 zabiegów.
  • Ultradźwięki - zabieg za pomocą urządzenia wysyłającego ultradźwięki pozwala na przyspieszenie metabolizmu i rozbicie tkanki tłuszczowej, zaleca się serie 10 zabiegów
  • Radiofrekwencja - zabieg wykorzystujący moc fali radiowej. w wyniku zabiegi dochodzi do rozbijania tłuszczu i jego usuwania, dodatkowo powoduje poprawienie mikrokrążenie i ujędrnienia skóry
  • Body wrapping - zabieg polega na nałożeniu na obszar zabiegowy specjalnych koktajli pobudzających mikrokrążenie a następnie zawinięcie w folię i przykrycie kocem. w wyniku zabiegu dochodzi do przyspieszenia spalania lipidów oraz likwidacji obrzęków