RosaMed Clinic

Diety-cud-jak-bezpiecznie-schudnac-rosamed-clinic

Diety cud – jak bezpiecznie schudnąć?

Zbliżające się lato jest często zwiększoną motywacją do zrzucenia nadmiaru kilogramów. Jeśli jednak diety nie stosujemy przez cały rok stosując się do podstawowych zasad może się okazać, że na osiągnięcie idealnej sylwetki zostaje nam niewiele czasu.

Czy warto sięgać po tzw. diety cud i czy zmniejszanie masy ciała można przyspieszyć?

Spersonalizowana dieta – kilka kroków do sukcesu

Przede wszystkim, jeśli chcesz schudnąć, niezależnie od pory roku pamiętaj, że każda dieta może wpłynąć na cały Twój organizm. Oznacza to, że nieodpowiednio dobrana może Ci bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Wśród celebrytów popularne są drakońskie diety polegające na głodówkach i zastępowaniu składników odżywczych poprzez wyłącznie spożywanie napojów, jak np. woda czy woda z dodatkiem cytryny. Czy jednak warto ryzykować poważne konsekwencje zdrowotne nie wiedząc, jak taka dieta może wpłynąć na nasz organizm?

Jest jednak jeden, niezawodny sposób, aby móc zastosować dietę bezpieczną dla zdrowia i jednocześnie skuteczną w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Być może nie będzie to dieta obiecująca efekty w kilka krótkich chwil, ale dzięki niej możesz mieć pewność, że Twój organizm będzie odżywiony zgodnie z jego zapotrzebowaniem, a jednocześnie waga zacznie się zmniejszać. Taka dieta, to dieta spersonalizowana, ułożona przez dietetyka. Podczas konsultacji ze specjalistą sprawdzi on Twój aktualny stan zdrowia, oceni możliwości i potrzeby Twojego organizmu, a następnie ułoży dietę, która pomoże Ci w osiągnięciu celu.

Diety cud to mit – jak wspomóc odchudzanie?

Miej jednak na uwadze, że diety cud nie istnieją. Nie ma skutecznego sposobu, żeby zrzucić kilogramy pozostając jednocześnie w dobrej kondycji zdrowotnej i bez ryzyka, że wystąpi efekt jojo. Skorzystanie z diety spersonalizowanej, ściśle dopasowanej do potrzeb i możliwości Twojego organizmu, to najbezpieczniejszy sposób na osiągnięcie zakładanych celów.

Oprócz diety, są jednak sposoby pozwalające na przyspieszenie jej efektów i nadal nie powodują negatywnych konsekwencji dla Twojego organizmu. To m.in. metody stosowane w ramach medycyny naturalnej takie, jak masaż klasyczny czy drenaż limfatyczny. Ten drugi istotnie wspomaga przemianę materii, przywraca prawidłowe krążenie krwi a także przepływ limfy. Skutecznie poprawia jędrność skóry co pozwala na niwelowanie cellulitu.

Aby dowiedzieć się więcej zarówno o spersonalizowanej diecie, jak też pozostałych bezpiecznych metodach odchudzania i wspomagania odchudzania, umów się na spotkanie z naszym specjalistą. Doradzi Ci i wskaże najbardziej optymalne dla Ciebie sposoby zrzucenia wagi.