RosaMed Clinic

drenaz-limfatyczny-rosamed-clinic

Czym jest drenaż limfatyczny i czy warto z niego skorzystać?

Poprawne krążenie krwi i limfy stanowi jedną z podstaw prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. To właśnie krążenie odpowiada za samopoczucie czy utrzymywanie odpowiedniej temperatury ciała. Zaburzenia krążenia krwi mogą prowadzić nie tylko do złego samopoczucia, ale także problemów z utrzymywaniem wagi i poważnych problemów zdrowotnych.

Jak prawidłowo pobudzać krążenie krwi i limfy oraz w czym może nam pomóc drenaż limfatyczny?

Czym jest drenaż limfatyczny?

Drenaż  to inaczej mówiąc udrażnianie, ułatwianie przepływu.  Kojarzony jest głównie z profilaktyka po zabiegach chirurgicznych i oczyszczaniem ran. Drenaż limfatyczny nie ma jednak nic wspólnego z odsysaniem czy usuwaniem z organizmu jakichkolwiek substancji. Ma jednak wiele wspólnego z udrażnianiem.

Drenaż limfatyczny polega na uciskaniu i masowaniu wskazanych partii ciała w odpowiedni sposób i przy zastosowaniu odpowiedniej techniki. Jego celem jest ułatwienie przepływu krwi tętniczej oraz limfy. Przebieg samego zabiegu rozpoczyna się od delikatnego głaskania okolic węzłów chłonnych, a kończy „wyciskaniem”. Inny przebieg ma jedynie drenaż limfatyczny twarzy i szyi. To, co istotne podczas takiego masażu, że węzły chłonne nie są bezpośrednio uciskane. Uciska się jedynie ich okolice. Podczas wykonywania drenażu masowane powinny być wszystkie partie ciała: grzbiet, klatka piersiowa, brzuch, kończyny dolne i górne, kark, głowa i twarz.

Co daje drenaż limfatyczny?

Dzięki wykonaniu drenażu limfatycznego poza tym, że relaksujemy całe swoje ciało, dostarczamy korzyści całemu naszemu organizmowi. Pobudzone zostaje krążenie krwi i limfy. Odpowiednia stymulacja określonych punktów na ciele sprawia, że do wszystkich komórek dostarczane są składniki odżywcze, a poprawa krążenia wpływa także na dotlenienie. Skóra po masażu nabiera jędrności i elastyczności. Ponadto, drenaż limfatyczny wspiera także proces odchudzania i pozbywania się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Poprawa przepływu chłonki zaś, wspomaga likwidację cellulitu.

Działanie drenażu limfatycznego ma także wpływ na układ krążenia obwodowego i redukuje opuchlizny oraz tzw. efekt zimnych stóp.

Jeśli masz dodatkowe pytania lub chcesz skorzystać z zabiegu, zapraszamy do umówienia wizyty w dogodnym dla Ciebie terminie.