RosaMed Clinic

Aby włos z głowy nie spadł – mezoterapia igłowa skóry głowy

Zimą nasze włosy są szczególnie narażone na wiele czynników podrażniających skórę głowy. Oprócz mrozu czy wiatru mamy do czynienia ze suchym powietrzem wewnątrz pomieszczeń, noszeniem czapki, niedosuszaniem włosów lub używanie za ciepłej temperatury do suszenia, czy stosowaniu nieodpowiedniej pielęgnacji.

Te czynniki negatywnie wpływają na cebulki włosowe.

Zimne powietrze powoduje, że gruczoły łojowe pracują wolniej a to pozbawia włosy ich naturalnej ochrony – warstwy sebum przez co są one bardziej wrażliwe, słabsze, mogą wypadać i szybciej się uszkadzać. Dodatkowo mróz powoduje zwężenie naczyń krwionośnych co przyczynia się do zmniejszenia dostarczania składników aktywnych do mieszków włosowych.

Aby prawidłowo odżywić włosy i skórę głowy jednym z najbardziej skutecznych zabiegów jest mezoterapia igłowa.

Jest to zabieg, który polega na wprowadzaniu za pomocą igły składników odżywczych zawartych w koktajlach specjalnie do tego przeznaczonych lub lekach dobieranych indywidualnie do problemu pacjenta.

Mezoterapię igłową skóry głowy najczęściej wykonuję się w przypadku problemów z nadmiernym wypadaniem włosów czy łysieniem plackowatym a  jednak jest to również doskonała metoda na dogłębne odżywienie.

Aby zabieg przyniósł najlepsze efekty należy go wykonywać przez pierwsze 2 miesiące co tydzień a później jeden zabieg na 3-6 miesięcy.

Pierwszymi efektami mezoterapii igłowej głowy jest poprawa struktury włosów ich lepsze odżywienie. Włosy po zabiegu są grubsze i zdrowsze, nie wypadają lub mniej wypadają.