Leczenie migreny toksyną botulinową

Leczenie migreny toksyną botulinową to rewolucyjna terapia dla Pacjentów dotkniętych tą często utrudniającą normalne funkcjonowanie chorobą. Migrena powodowana jest przez skurcze mięśni mimicznych, które następnie uciskają nerwy, powodując wyjątkowo intensywny i długotrwały migrenowy ból głowy.

Podanie w odpowiednie mięśnie botoksu rozluźnia je, co uniemożliwia powstawanie migreny. Efekty utrzymują się zwykle do 6 miesięcy, a Pacjent może cieszyć się znaczącą poprawą jakości życia.

Toksyna botulinowa jako terapia leczenia migreny sprawdza się u 80% chorych. U ponad połowy Pacjentów leczenie migreny botoksem powstrzymuje napady choroby w 100%. U pozostałych osób można zaobserwować co najmniej dwukrotne zmniejszenie częstotliwości napadów i ich siły.

Leczenie migreny botoksem

Wygładzanie zmarszczek toksyną botulinową jest już powszechnie znaną metodą. Botulina jest bowiem stosowana bezpiecznie, ale i skutecznie już od wielu lat.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń lub napisz, nasi wykwalikowani specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania, jak również doradzą jaki zabieg byłby najlepszy dla Ciebie!

Leczenie migreny toksyną botulinową

Dla kobiet i mężczyzn

Objawowe leczenie migreny

Efekty zauważalne są już po tygodniu. Utrzymują się przez około 6 miesięcy

Zabieg zwykle nie wymaga znieczulenia, lecz możemy zastosować znieczulenie kremem. Lekarz za pomocą bardzo cienkiej igły wprowadza preparat w odpowiednie mięśnie odpowiedzialne za powstawanie napadów migreny. Podczas zabiegu odczuwalny może być pewien dyskomfort związany z iniekcjami i delikatne uczucie rozpierania.

Może wystąpić delikatne zaczerwienienie i ślady po nakłuciach. Niekiedy pojawia się ból głowy i delikatne krwiaczki. Objawy te jednak samoistnie ustępują i łatwo je ukryć pod makijażem.

  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Stosowanie leków powodujących relaksacje mięśni
  • Infekcje skóry
  • Nadwrażliwość na składniki preparatu
  • Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
  • Ciąża, okres karmienia piersią
  • Przyjmowanie spektynomycyny i antybiotyków z grupy aminoglikozydów.
Leczenie migreny

Toksyną botulinową

Toksyna botulinowa typu A jest substancją blokującą przepływ neuroprzekaźników związanych z powstaniem bólu. Zabieg wykonywany jest poprzez ostrzykiwanie punktów spustowych, czyli miejsc, w których powstaje ból. Zwykle ostrzykiwanych punktów jest 16 i znajdują się one na głowie oraz szyi.

Efekt po leczeniu migreny toksyną botulinową może utrzymywać się nawet przez 6 miesięcy.

TOKSYNA BOTULINOWA

Bezpieczna i skutecznością metoda odmładzania

Zabieg toksyną botulinową jest równie skuteczny dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wygładzanie zmarszczek toksyną botulinową jest już powszechnie znaną i bardzo skuteczną metodą., występującą w medycynie estetycznej.