RosaMed Clinic

Diagnostyka niedoborów witamin i mikroelementów

Diagnostyka niedoborów witamin i mikroelementów jest kluczowa dla utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia oraz dla leczenia rozmaitych schorzeń. W obecnych czasach prawie każdy ma pewne niedobory składników odżywczych – spadek jakości gleb powoduje dużo mniejszą zawartość witamin i mikroelementów w warzywach i owocach, a wiele osób i tak zamiast nich wybiera żywność przetworzoną, która zamiast odżywiać, zatruwa organizm.

Sama dieta nie jest więc w stanie spełnić zapotrzebowania ludzkiego ciała na wiele niezbędnych składników. Permanentne niedobory oddziaływają nie tylko na sferę fizyczną – jednym z objawów mogą być np. problemy dermatologiczne i nadwaga, ale też na sferę psychiczną – depresja, nerwowość i obniżony nastrój to tylko niektóre z efektów braku pewnych witamin i minerałów. Ważnym czynnikiem jest także stres, pod wpływem którego następuje szybsze zużycie rozmaitych substancji, co jeszcze bardziej zwiększa istniejące niedobory.

O ile trądzik czy gorsze samopoczucie nie stanowią poważnego zagrożenia dla zdrowia, to przedłużające się pozbawienie organizmu niezbędnych mu składników jest przyczyną wielu chorób a także zwiększa ryzyko pojawienia się nowotworu. Wg dr Raymond Francis’a istnieje tylko jedna przyczyna wszystkich schorzeń – niewydolność komórkowa spowodowana brakiem esencjonalnych witamin, minerałów, koenzymów, aminokwasów i pierwiastków.

Na szczęście trafna diagnoza tych niedoborów pozwala na ich skuteczne uzupełnienie, dzięki czemu możemy powrócić do stanu zdrowotnej równowagi i zwalczać oraz zapobiegać wielu przykrym schorzeniom.

Diagnostyka niedoborów witamin i mikroelementów to doskonała propozycja dla osób, które z niewiadomych przyczyn borykają z chronicznym zmęczeniem, spadkiem koncentracji, brakiem siły fizycznej, alergiami, cukrzycą oraz zbędnymi kilogramami. Zadziałanie u źródła problemu jakim jest niewydolność komórkowa pozwala na zapomnienie o tych i wielu innych uciążliwych dolegliwościach.